O WNPiD

O WNPiD

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu powstał w 2008 r. w wyniku przekształcenia Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Obecnie Wydział prowadzi studia na siedmiu kierunkach: politologii, stosunkach międzynarodowych, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, bezpieczeństwie narodowym, zarządzaniu państwem, produkcji audiowizualnej oraz nowe media w komunikacji. Ponadto w ofercie dydaktycznej wydziału znajdują się studia doktoranckie, podyplomowe i kursy.

Zapoznaj się z Władzami Wydziału.

Tuż przed utworzeniem nowego wydziału oddany do użytku został nowoczesny budynek zlokalizowany na Kampusie Morasko. Już od roku akademickiego 2007/2008 odbywają się w nim zajęcia dydaktyczne. Budynek wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt i jest w pełni przystosowany do prowadzenia zajęć dydaktycznych w sposób odpowiadający najwyższym standardom nauczania. W budynku znajdują się m.in. studio telewizyjne, studio radiowe, pracownie komputerowe, biblioteka. Spośród 16 sal multimedialnych największa jest aula, która pomieścić może blisko 300 osób.

Na Wydziale studiuje ponad 4 tysiące studentów (dziennych i zaocznych), a opiekę dydaktyczną nad nimi stanowi kadra licząca przeszło 150 naukowców pracujących w 17 zakładach. Obok kadry naukowej Wydział zatrudnia także wybitnych fachowców w różnych dziedzinach (od składu, obróbki komputerowej, po montaż), którzy przekazują wiedzę i umiejętności praktyczne.

Na wydziale funkcjonuje siedem redakcji mediów studenckich: od drukowanych („Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo”, „Fenestra”), przez wirtualne („Sic! e-gazeta studencka”, studencka agencja fotograficzna) po radiowe („Radio Meteor”) i telewizyjne („Flesz”, „Kurier Akademicki”).

Pasje naukowe rozwijać można w kołach studenckich, których działa na wydziale aż dziesięć, oraz w siedmiu pismach naukowych. Ponadto na Wydziale co roku odbywa się kilkadziesiąt konferencji naukowych, w tym także o charakterze międzynarodowym.

Font Resize
Contrast